خودکار کردن فرآیند ورود به ویندوز ۱۰

به مانند ویندوز ۸، ویندوز ۱۰ با هدف ارتقاء امنیت، کاربر رو ملزم به وارد کردن رمز عبور، پیش از استفاده از ویندوز می کنه. حتی اگر کاربر شما رمز عبور هم نداشته باشه در صفحه Login متوقف میشد و باید بر روی نام کاربری کلیک کنید تا وارد ویندوز بشید.
این پیش فرض به خودی خود در ارتقاء امنیت تاثیر بسازیی داره، اما اگر تنها کسی که از اون ویندوز استفاده می کنه شما باشید چی؟ اگر شما اطمینان دارید که کسی دسترسی به این سیستم نداره و یا حتی قراره چند کاربر بصورت عمومی از این سیستم استفاده کنند پس این مطلب رو ادامه بدید. روال کار خیلی ساده اس و نیازی به تغییرات رجیستری و یا تغیرات پیشرفته نداره.


بعد از کلیک بر روی Start Menu عبارت Run رو تایپ کنید و بعد برنامه Run رو انتخاب کنید. در کادر باز شده تایپ کنید Netplwiz و کلید Enter رو بزنید. بر روی نام کاربریتون کلیلک کنید تا انتخاب بشه. تیک گزینه Users must enter a username and password to use this computer رو بردارید. بر روی دکمه Apply کلیک کنید. در این قسمت از شما رمز عبور کاربرتون پرسیده میشه که با وارد کردن این رمز و کلیک بر روی دکمه OK کار شما به پایان رسیده. همه پنجره ها رو ببندید و یکبار ویندوز رو Restart کنید. از این به بعد شما در صفحه Login متوقف نمیشید و بدون وارد کردن رمز عبور میتونید از ویندوز استفاده کنید.
اگر هر موقع خواستید روال رو به حالت قبلی برگردونید باید همین روال رو دوباره تکرار کنید.
موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *