رفع مشکل ویندوز XP SP2 در خصوص اتصال به شبکه های بیسیم مبتنی بر رمزنگاری WPA2

مدل رمزنگاری اتصالات بیسیم WPA2 از سال ۲۰۰۴ در دسترس قرار گرفت اما Microsoft تا زمان عرضه Service Pack 3 ویندوز XP -یعنی سال ۲۰۰۸- از این رمزنگاری پشتیبانی نمیکرد.

با وجود گذشت ۳ سال از خداحافظی رسمی ویندوز XP شاید باورش براتون سخت باشه که هنوز هم کسانی باشن که از ویندوز XP اون هم Service Pack 2 استفاده کنند! حالا وضعیتی رو تصور کنید که مجبور باشید از این ویندوز استفاده کنید ولی بدلایل امنیتی هم نخواهید که از مدل های قدیمی تر رمزنگاری استفاده کنید.

در حالت عادی ویندوز XP Service Pack 2 نمیتونه به این نوع شبکه ها متصل بشه، البته در لیست شبکه های موجود نمایش داده میشن اما اتصال برقرار نمیشه.

امروز یکی از مشتری ها برای همین مشکل با من تماس گرفت. از اونجایی که از نرم افزار خاصی استفاده می کرد که نمیشد از سیستم عامل دیگه ای استفاده کنه و از طرف دیگه بخاطر عمومی بودن اون مکان نمیشد از رمزنگاری های قدیمی تر استفاده کنه. با کمی جستجو متوجه شدم که Microsoft برای رفع این مشکل یک Patch ارائه کرده ولی بعلت قطع پشتیبانی از ویندوز XP این Patch رو از سایت خودش حذف کرده!

با کلی جستجو تونستم از FTP یکی از دانشگاه های روسیه فایل رو پیدا کنم و اون رو اینجا براتون Upload کردم که میتونید ازش استفاده کنید.

نصبش هم به سادگی انجام میشه فقط کافیه اجراش کنید و مراحلش رو به پیش ببرید.

بعد از نصب حتما باید ویندوز رو Restart کنید. بعد از اعمال این بسته توی صفحه Wireless Network Connection میتونید در مقابل اطلاعات یک شبکه (در صورت پشتیبانی کردن) عبارت WPA2 رو ببینید.

دانلود WPA2 Update (KB893357)

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *